Basha e quajti ‘mollë të kalbur’, Rudina Hajdari ‘darkë të këndshme’ me demokratët. I ‘rrëmben’ Kirin kreut të PD?

Publikuar tek: politike, më 21:45 22-08-2019 Basha e quajti ‘mollë të kalbur’, Rudina Hajdari ‘darkë të këndshme’ me demokratët. I ‘rrëmben’ Kirin kreut të PD? Foto e shperndare pak me pare nga deputetja Rudina Hajdari

Në një intervistë mbrëmjen e sotme, kryedemokrati Basha sulmoi deputeten Rudina Hajdari, Myslym Murrizin dhe Lefeter Kokën duke i quajtur ‘mollë të kalbura’.

‘Në një shportë me mollë korbi qëmton mollët e kalbura, por kështu vetëm sa i rrit vlerën shportës’, tha Basha për deputetët që nuk dogjën mandatet, ndërsa shtoi se u blenë nga Rama.

Mirëpo, kësaj deklarate të Bashës, i është përgjigjur indirekt Rudina Hajdari e cila ka postuar një foto me Myslym Murrrizin, Alban Zenelin, Elda Hotin dhe të tjerë, ndërsa krah tyre shfaqet dhe i vëllai i saj, Kiri Hajdari.

Mirëpo në protestat e opozitës Kiri ka mbajtur një qëëndrim ndryshe nga Rudina, duke dalë krah kryedemokratit Basha. Nuk dihet nëse tashmë Kiri Hajdari do të mbështesë të motrën në Kuvend apo në shtator do ta shohim përsëri në rrugë me Bashën.     

Screenshot_6.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nuk dogjën mandatet, Basha sulmon Rudina Hajdarin, Murrizin e Kokën: Në shportën me mollë, korbi qëmton ato të kalburat
VIDEO e rrëzimit të kameramanit dhe dollapit në intervistën e Bashës, ironizon Balla: Po fantazonte live ai ndaj »
Article Logic
Execution time: 0.012718200683594
array(1) { ["section"]=> string(112) "basha-e-quajti-molle-te-kalbur-rudina-hajdari-darke-te-kendshme-me-demokratet-i-rremben-kirin-kreut-te-pd-176065" }