Basha e thotë për herë të parë, këta janë dy njerëzit që i konsideron ‘burra shteti’

Publikuar tek: aktualitet, më 22:59 15-01-2018 Basha e thotë për herë të parë, këta janë dy njerëzit që i konsideron ‘burra shteti’

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka treguar për herë të parë se kush janë dy politikanët që ai vlerëson më shumë në politikën shqiptare.

Duke folur në intervistën për “zjarr tv” Basha tha se ai çmon si dy nga njerëzit më të dalluar që mund të quhen “burra shteti”, Sali Berisha dhe Ibrahim Rugova.

“Burrë shteti është një shprehje liberale. Në Shqipëri ëhstë liberale. Burrë shteti është një njeri që vendos vendin para interesave politike. Unë njoh disa politikanë që e kanë dashur këtë gjë. Por politikani që unë e di që e ka dashur vendin është paraardhësi im në PD, Sali Berisha. Në gjithë hapsirën shqiptare unë do të veçoja këta dy, Sali Berishën dhe Ibrahim Rugovën”,-tha Lulzim Basha. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërthimi në Shkodër, Hoxha: Akt terrorist. Luftë për trafikun ndërkombëtar të drogës
Gazetari tregon zonat në Shqipëri ku krimi është më i fuqishëm »
Article Logic
Execution time: 0.010966062545776
array(1) { ["section"]=> string(88) "basha-e-thote-per-here-te-pare-keta-jane-dy-njerezit-qe-i-konsideron-burra-shteti-106694" }