Basha emëron Gjeneral Piro Ahmetaj si këshilltar për Sigurinë Kombëtare

Publikuar tek: politike, më 19:19 06-12-2019 Basha emëron Gjeneral Piro Ahmetaj si këshilltar për Sigurinë Kombëtare Gjeneral Piro Ahmetaj

Kryedemokrati Lulzim Basha ka emëron Gjeneral Piro Ahmetaj si këshilltar për Sigurinë Kombëtare, duke zgjeruar rrethin e tij të bashkëpunëtorëve.

Nga Selia Blu bëjnë me dije se, Gjenerali Ahmetaj është një profesionist i mirënjohur në fushën e sigurisë kombëtare, me një përvojë të gjatë dhe ka dhënë kontribute të spikatura për reformimin e ushtrisë shqiptare dhe anëtarësimin e vendit në NATO.

Po ashtu, Gjeneral Piro Ahmetaj prej 36 vitesh mban uniformë ushtarake në shërbim të kombit dhe shoqërisë. Nga këto, 25 vjet ekspert në funksione të larta dhe kontribute të spikatura në reformën e mbrojtjes, planifikimin strategjik dhe integrimit në NATO, 6 vjet Këshilltar Ushtarak i Presidentit të Republikës, Zv/Shef i SHPFA, si dhe 6 vjet Përfaqësues Ushtarak në NATO-s.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029397010803223
array(1) { ["section"]=> string(78) "basha-emeron-gjeneral-piro-ahmetaj-si-keshilltar-per-sigurine-kombetare-188629" }