Basha flet për vrasjen e minoritarit grek: Ka fajtorë! Po përdoret nga të dy palët politikisht

Publikuar tek: barometri, më 09:08 31-10-2018 Basha flet për vrasjen e minoritarit grek: Ka fajtorë! Po përdoret nga të dy palët politikisht

Kreu i PD, Lulzim Basha reagon për vrasjen e minoritarit grek Kostandinos Kacifas. Në një bashkëbisedim me gazetarët në selinë blu, Basha është shprehur se ngjarja kriminale po përdoret politikisht nga të dyja palët.

 

Ndërsa dënoi sulmet që mazhoranca ka bërë ndaj reagimit të Sali Berishës për rastin.

“Qëndrimi është i qartë kjo është një ngjarje kriminale dhe përpjekjet për ta kthyer atë në një ngjarje politike u shërbejnë atyre. Ka fajtorë edhe në anën tjëtër të kufirit që duan ta përdorin atë. Kjo është e papranueshme për të dyja palët. Ndërsa përdorimi i reagimit të Berishës është se Rama do të kapet pas gjithçkaje për të tërhequr vëmendjen nga fakti që tregon se ne sot nuk kemi një qeverisje’, tha Basha.  

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020971059799194
array(1) { ["section"]=> string(99) "basha-flet-per-vrasjen-e-minoritarit-grek-ka-fajtore-po-perdoret-nga-te-dy-palet-politikisht-139692" }