“Basha i foli Kerryt për lidhjet e krimit të organizuar me Ramën dhe qeverinë e tij”

Publikuar tek: politike, më 16:22 14-02-2016 “Basha i foli Kerryt për lidhjet e krimit të organizuar me Ramën dhe qeverinë e tij”

Pas përfundimit të takimit mes sekretarit amerikan të shtetit, John Kerry, me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, kreu i opozitës tha për mediat se me Kerryn diskutoi për disa çështje me rëndësi ndër to edhe sfidat e Shqipërisë në luftën kundër krimit dhe korrupsionit.

Por ish-kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, jep një informacion më të detajuar për mesazhet që Basha i përcolli Kerryt.

"Sekretari Kerry, krahas pushtetarëve, zhvilloi një takim të veçantë shumë të rëndësishëm me kryetarin e Partisë Demokratike dhe dëgjoi zërin e opozitës mbi gjendjen tejet të rëndë të krimit të organizuar, lidhjet e tij të tmerrshme me Ramën dhe qeverinë e tij, korrupsionin e përmasave gjigande të qeverisë dhe rrënimin e zgjedhjeve nga Edi Rama”, tregon Berisha.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096712112426758
array(1) { ["section"]=> string(88) "basha-i-foli-kerryt-per-lidhjet-e-krimit-te-organizuar-me-ramen-dhe-qeverine-e-tij-32551" }