Basha i kërkon llogari Ramës për mungesën e 160 milionë dollarëve

Publikuar tek: politike, më 21:22 24-08-2015 Basha i kërkon llogari Ramës për mungesën e 160 milionë dollarëve

Kreu i opozitës, Lulzim Basha nëpërmjet një reagimi në facebook ka kërkuar nga kryeministri Edi Rama që të tregojë se ku kanë përfunduar 160 milionë dollarë që mungojnë në tatime dhe dogana.

Sipas Bashës, ndonëse qeveria rriti taksat në energji dhe naftë, sërish i mungojnë 160 milionë dollarë në vetëm 7 muaj.

“Kryepergjegjësi për vjedhjen e 160 milionë dollarëve nga tatimet dhe doganat është edhe kryegënjeshtari i Republikës. Këto dy vite rriti taksat. Rriti çmimin e energjisë dhe të naftës. Rriti tarifat dhe aksizat. Dhe prapë i mungojnë 160 milionë dollarë në 7 muaj. Lëri tabelat e mashtrimit dhe trego ku përfunduan lekët e qytetarëve”, shkruan Basha.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095469951629639
array(1) { ["section"]=> string(71) "basha-i-kerkon-llogari-rames-per-mungesen-e-160-milione-dollareve-19077" }