Basha i përgjigjet ASHPËR djalit të Rrahman Rrajës: Do ta shohësh ti dhe gjithë soji e sorollopi tënd, mjerë ata që guxojnë

Publikuar tek: politike, më 18:20 08-11-2019 Basha i përgjigjet ASHPËR djalit të Rrahman Rrajës: Do ta shohësh ti dhe gjithë soji e sorollopi tënd, mjerë ata që guxojnë Lulzim Basha në Krujë / Rexhep Rraja

Kreu i Partisë Demokratike i është përgjigjur sot nga Kurja djalit të deputetit socialist Rrahman Raja, Rexhepit, i cili i tha kryedemokratit një vit më parë kur u arrestua se “do shihemi në zgjedhje”.

Reagimi i Bashës ka qenë i ashpër, ku gjatë takimit me një grup të rinjsh në Krujë tha se Rrajat nuk do guxojnë të prekin votën e shqiptarëve në zgjedhjet e ardhshme.

“Rama ia ka lënë pushtetin në dorë Rrajave, ata bëjnë gjithçka, dhe kur vijnë zgjedhjet del Rraja dhe më thotë “do shihemi në zgjedhje”. Unë dua t’i them sot atij, do ta shohësh ti, dhe gjithë soji e sorollopi yt. Kjo betejë nuk bëhet për Bashën, por për të gjithë shqiptarët, dhe mjerë ata që kësaj rradhe do guxojnë të prekin votën e shqiptarëve,” deklaroi Basha.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023034811019897
array(1) { ["section"]=> string(128) "basha-i-pergjigjet-ashper-djalit-te-rrahman-rrajes-do-ta-shohesh-ti-dhe-gjithe-soji-e-sorollopi-tend-mjere-ata-qe-guxojne-185193" }