Basha i përgjigjet Ramës: Gërrvërret prej palaçoje nuk e mbulojnë dot dështimin tënd dhe krizën ku i ke zhytur njerëzit

Publikuar tek: aktualitet, më 12:57 01-10-2020 Basha i përgjigjet Ramës: Gërrvërret prej palaçoje nuk e mbulojnë dot dështimin tënd dhe krizën ku i ke zhytur njerëzit

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama me anë të një postimi në ‘twitter’.

Basha shprehet se Rama bërtet pasi nuk i mbulon dot dështimin dhe krizën ku ka zhytur njerëzit.

Ndër të tjera Kreu i PD-së shkruan se pas çdo gërrvëshi Rama fsheh vjedhjet e qeverisë prej miliona eurosh.

“Gërrvërret prej palaçoje nuk e mbulojnë dot dështimin tënd dhe krizën ku i ke zhytur njerëzit. Pas çdo gërrvërri ti fsheh vjedhjet e qeverisë prej miliona eurosh, si mbrëmë me inceneratorët. Para që duhet të shkojnë te shëndetësia, të papunët, pensionistët e biznesi në krizë,” shkruan Basha.

Kujtojmë që pak më parë kryeministri Rama ironizon programin e opozitës së bashkuar, duke e cilësuar një “tramvaj me shalqi që s’piqen kurrë”.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011451959609985
array(1) { ["section"]=> string(125) "basha-i-pergjigjet-rames-gerrverret-prej-palacoje-nuk-e-mbulojne-dot-deshtimin-tend-dhe-krizen-ku-i-ke-zhytur-njerezit-222320" }