Basha i përgjigjet Ramës: Nuk punon për njerëzit dhe shëndetësinë, por merresh me MEME. Do t’u mbyllësh gojën kritikëve

Publikuar tek: politike, më 20:16 03-12-2020 Basha i përgjigjet Ramës: Nuk punon për njerëzit dhe shëndetësinë, por merresh me MEME. Do t’u mbyllësh gojën kritikëve Basha - Rama

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Rama, lidhur me debatin e fundit për ndëshkimin e personave që bëjnë MEME apo montazhe, duke dëmtuar figurën e dikujt për qëllim personal.

Basha kritikon Kreun e Qeverisë se merret më shumë me postime të tilla se sa me njerëzit që kanë halle dhe nevoja.

Kreu demokrat thotë se në vend që kryeministri të ndihmojë financiarisht qytetarët, u mbyll gojën kritikëve.

Screenshot_8.jpg

Më herët Rama tha se nuk ka asnjë shans që të dënohet me burg një person që bën MEME.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Plas’ sherri brenda PD, Gazment Bardhi konfliktohet me ish-deputetin e Elbasanit; shajnë njeri-tjetrin me fjalë banale
Burg për “meme”-t? Rama: U habita dhe unë kur më thanë, s’ndalohen se unë argëtohem me to »
Article Logic
Execution time: 0.010579109191895
array(1) { ["section"]=> string(123) "basha-i-pergjigjet-rames-nuk-punon-per-njerezit-dhe-shendetesine-por-merresh-me-meme-do-t-u-mbyllesh-gojen-kritikeve-230084" }