Basha i vendosur: Nuk do ketë bashkëqeverisje me ps-në, ja çfarë kam në plan të bëj

Publikuar tek: barometri, më 07:08 01-09-2018 Basha i vendosur: Nuk do ketë bashkëqeverisje me ps-në, ja çfarë kam në plan të bëj

Kryedemokrati Lulzim Basha gjatë deklaratës për mediat, e tha prerë që Partia Demokratike nuk do të bashkëpunojë me Partinë Socialiste, për të bashkëqeverisur.

 

“Nuk do ketë pakt politik-Rama-Basha. Nuk do ketë bashkëqeverisje PD-PS. Synimi im dhe i PD është ti japim fund qeverisjes së lidhur me krimin”- u shpreh kryetari i PD-së.

Sakaq, paralajmëron Ramën: “Mos t’i shkojë në mend të sjellë në parlament ligjin ‘Fusha’. Mos t’i shkojë në mend”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026777029037476
array(1) { ["section"]=> string(88) "basha-i-vendosur-nuk-do-kete-bashkeqeverisje-me-ps-ne-ja-cfare-kam-ne-plan-te-bej-132815" }