Basha ironi me Ramën: Ka marrë një angazhim mbi të zakonshmen, ka vendosur të mësojë amerikanët si të zgjedhin Presidentin

Publikuar tek: politike, më 14:20 08-04-2016 Basha ironi me Ramën: Ka marrë një angazhim mbi të zakonshmen, ka vendosur të mësojë amerikanët si të zgjedhin Presidentin

Pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, se nëse Donald Trump do të zgjidhej President i SHBA-ve, do të përbënte jo vetëm kërcënim për Amerikën por edhe për marrëdhëniet mes Shqipërisë, ka reaguar kreu i PD-së, Lulzim Basha, duke ironizuar deklaratën e kryeministrit.

“Lideri global ka marrë së fundmi një angazhim mbi të zakonshmen, ka vendosur të mësojë amerikanët si të zgjedhin Presidentin e tyre. Nuk është nga ato pleqërimet me Koçon te lapidari i Vunoit, është një punë që kërkon ta bëjë tani, sa më shpejt. Pasi e ndriti në Shqipëri, duke vendosur krizën dhe varfërinë më të thellë, duke instaluar oligarkinë kriminalo-korruptive, duke konkuruar edhe Trumpin për pasuri personale, pasi shkel çdo ditë ligj dhe kushtetutë, kokoshi ka gati recetën për presidencialet amerikane.

Arroganca dhe deliri si rregull e kanë një kufi, por lideri botëror po tregon se për të, këto çrregullime janë të pamata. Amerikanët shpesh e gjejnë një Borat për të kaluar ca orë në ekrane apo kinema. Kësaj radhe regjisorët s'kanë nevojë të lodhen shumë. Personazhi është vetofruar”, shkruan Basha.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0095419883728027
array(1) { ["section"]=> string(126) "basha-ironi-me-ramen-ka-marre-nje-angazhim-mbi-te-zakonshmen-ka-vendosur-te-mesoje-amerikanet-si-te-zgjedhin-presidentin-37161" }