Kriza politike, Basha konferencë të rëndësishme për mediat

Publikuar tek: politike, më 09:19 21-10-2019 Kriza politike, Basha konferencë të rëndësishme për mediat Kryetari i PD Lulzim Basha

Kryetari i opozitës Lulzim Basha do të japë një deklaratë të papritur në orën 11:00.

Burime nga selia blu, bëjnë me dije se kjo do të jetë një deklaratë e rëndësishme.

“Ne oren 11.00 Kryetari i PD Lulzim Basha ka nje deklarate te rendesishme ne seli”, thuhet në njoftimin e PD-së.

Kjo konferencë për shtyp lidhet me krizën politike në të cilën ndodhet vendi, në kohën kur BE shtyu sërish bisedimet për hapjen e negociatave.

Nga ana tjetër kryeministri Edi Rama është duke mbajtur një takim me kreun e Kuvendit, Gramoz Ruçin,  kryetarin e grupit të PS, Taulant Ballën dhe bashkëkryetarin e Komisionit të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknurin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 1.1389570236206
array(1) { ["section"]=> string(49) "basha-konference-te-rendesishme-per-mediat-182858" }