Basha: Kosova do vazhdojë projektin e Tiranës europiane

Publikuar tek: politike, më 18:34 24-04-2015 Basha: Kosova do vazhdojë projektin e Tiranës europiane

Kreu i Partisë Demokratike dhe kryetari actual i Bashkisë Tiranë Lulzim Basha,  u shpreh sot gjatë inagurimit të lulishtes pranë Policisë Bashkiake, se Halim Kosova është njeriu që ka treguar në 40 vjet se është një menaxher i zoti.

Basha tha se Kosova do të vazhdojë projektin e Tiranës Europiane, pavarësisht bllokimit nga qeveria.

"Janë 20 mije metra kub inetre të hequra. Dikush  nuk i duron dot veprat e mëdha teksa kalon nga Kryeministria në Surrel nuk ja zënë sytë malin me plehra që ka 10 vjet. Ja dolëm ta mposhtim pengesën dhe bllokimin nga qeveria. Projekti i Tiranës europiane do të vazhdojë nga njerëz që në 40 vite kanë treguar se janë menaxherë të zotë, njeriu të cilit ju do ti besoni vazhdimin e Tiranës europiane është Halim Kosova”, tha Basha gjatë inagurimit të lulishtes.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0085418224334717
array(1) { ["section"]=> string(59) "basha-kosova-do-vazhdoje-projektin-e-tiranes-europiane-9633" }