Basha MAHNITET në Elbasan, veçon 3 sektorë! Shikoni njeriun SPECIAL që e shoqëron

Publikuar tek: aktualitet, më 12:35 14-03-2018 Basha MAHNITET në Elbasan, veçon 3 sektorë! Shikoni njeriun SPECIAL që e shoqëron Lulzim Basha, kreu i PD në Elbasan

Kreu i PD Lulzim Basha, ashtu si kryeministri Edi Rama, ka zgjedhur kryeqytetin e festimeve të Ditës së Verës, Elbasanin për të dhënë mesazhin e tij sot.

Basha shoqërohej nga bashkëshortja e tij Aurela ndërsa vizitoi Panairin në Elbasan, që me ç’duket e ka mrekulluar.

Kryedemokrati veçoi 3 sektorë duke i bërë thirrje qeverisë t’i mbështesë.

“Kemi vizituar si çdo vit panairin në Elbasan. Dua të uroj gjithë ata sipërmarrës, artizanë e tregtarë që paraqesin punimet e tyre në këtë panair. Jam i impresionuar veçanërisht nga zonjat shtëpiake me punime dore, shoh përparim në industrinë e mbledhjes së mjaltit dhe në veçanti jam mahnitur nga panelet voltarike për prodhimin e energjisë. Janë tre sektorë që meritojnë mbështetje të drejtpërdrejtë nga shteti, me ulje, pse jo edhe heqje të taksave e subvencione”, u shpreh kryedemokrati duke uruar:

“Por më lejoni që sot këtu nga Elbasani të jap një urim për çdo banor të Elbasanit e gjithë shqiptarët: Gëzuar ditën e verës. Siç çelin lulet në pranverë ashtu çeltë shpresa e optimizmi në zemrat e çdo shqiptari. Për shumë vjet Gëzuar”.

basha2_copy.png

basha2.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Erion Veliaj uron Ditën e Verës: NA PA ZOTI…
Parashikimi i motit, ja çfarë pritet në vijim »
Article Logic
Execution time: 0.011425018310547
array(1) { ["section"]=> string(86) "basha-mahnitet-ne-elbasan-vecon-3-sektore-shikoni-njeriun-special-qe-e-shoqeron-113233" }