Basha mallkon nga Korça: U dalçin sytë e u mbetë buka në fyt atyre që mbollën varfëri dhe skamje

Publikuar tek: politike, më 18:59 15-06-2015 Basha mallkon nga Korça: U dalçin sytë e u mbetë buka në fyt atyre që mbollën varfëri dhe skamje

Me tone të ashpra dhe mallkime i është drejtuar qeverisë kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, nga qyteti i Korçës. Basha tha se për Korçën nuk ka zgjidhje, ka vetëm hile për të shtuar taksat e për ti vënë popullit lakun në fyt.

“Edi Sudja premtoi punësim dhe solli shpunësim. Premtoi ulje taksash dhe solli rritje taksash. I hodhi një e nga një amendamentet e PD-së pa asnjë shpjegim”, ka thënë Basha.

Basha nuk ka kursyer as mallkimet për kundërshtarët e tij politik. “I plaçin syte atyre që nuk shohin mjerimin që kanë mbjellur”, “Ju mbettë buka në fyt atyre që e kanë lënë popullin pa bukë”, ka thënë Basha.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.006850004196167
array(1) { ["section"]=> string(101) "basha-mallkon-nga-korca-u-dalcin-syte-e-u-mbete-buka-ne-fyt-atyre-qe-mbollen-varferi-dhe-skamje-13667" }