Basha mbërrin te “Unaza e Re”, PD denoncon me FOTO: Forca të shumta policie

Publikuar tek: politike, më 16:58 13-10-2019 Basha mbërrin te “Unaza e Re”, PD denoncon me FOTO: Forca të shumta policie

Partia Demokratike denoncon praninë e forcave të shumta të policisë te zona e “Unazës së Re” ku dhjetra qytetarë po protestojnë kundër shembjes së banesave të tyre.

Ndërsa kreu i PD-së Lulzim Basha ka mbërritur aty vetëm pak minuta më parë, PD denoncon praninë e madhe të uniformave blu që sipas tyre është e panevojshme.

“Forca të shumta policore kundër banorëve tek Unaza e Re, megjithëse këta banorë (shumica gra dhe fëmijë) kanë protestuar paqësisht. Prania e pothuaj gjithë policisë së Tiranës dhe forcave speciale në një protestë qytetare është absolutisht e pajustifikueshme.”

sdfgegerhe45h.jpg

sdgfwgerghe4h.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.31123900413513
array(1) { ["section"]=> string(78) "basha-mberrin-te-unaza-e-re-pd-denoncon-me-foto-forca-te-shumta-policie-181895" }