Basha me megafon nga Drejtoria e Policisë: Pranvera e demokracisë po afron, Rama nuk e ndalon dot

Publikuar tek: politike, më 16:57 28-03-2016 Basha me megafon nga Drejtoria e Policisë: Pranvera e demokracisë po afron, Rama nuk e ndalon dot

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pas takimt që ka zhvilluar me militantët e kësaj partie të ndaluar në ambientet e Drejtorisë së Policisë në kryeqytet, ka dalë përpara qytetarëve dhe mediave, duke folur me megafon.

Basha u shpreh se protesta e sotme provoi se regjimi i Edi Ramës është antikushtetues dhe antiligjor, ndërsa shteti i së drejtës përfaqësohet nga opozita.

“Sot u provua se regjimi i Edi Ramës është antikushtetues dhe antiligjor, është regjim i krimit. Sot u provua se PD është në anën e ligjit dhe të Kushtetutës dhe sot shteti i së drejtës jemi ne, krimi është përballë nesh. Në një përpjekje për t’iu vënë një të drejte elementare, për t’i shërbyer anti-ligjit, duke përdorur dhunën ndaj grave, vajzave dhe të rinjve, sot regjimi i Ramës mobilizoi efektivë të armatosur deri në dhëmbë. Këta mendojnë se me anë të dhunës do të instalojnë regjimin oligarkik në Shqipëri, këta mendojnë se me anë të dhunës policore do të mbushin xhepat e tyre, këta kujtojnë se mund t’i detyrojnë shqiptarët të marrin rrugën e emigracionit dhe në këtë mënyrë ta kthejnë Shqipërinë në kopshtin e oligarkëve. Ne jemi këtu për t’i thënë se kjo nuk do të ndodhi dhe ne së bashku me të gjithë qytetarët shqiptarë do të fitojmë”, u shpreh kreu i opozitës.

Basha theksoi se regjimi i kryeministrit Rama, siç ai e quan, i ka ditët e numëruara dhe pranvera e demokracisë po afron, e këtë nuk mund ta ndalojë dot krimi.

“Ky regjim i ka ditët e numëruara, sot ka filluar numërimi mbrapsht për të. Ne nuk ndalemi dhe nuk prapsemi, e do të vazhdojmë të jemi në mbrojtje të qytetarëve, në mbrojtje të Kushtetutës, në mbrojtje të ligjit. Edhe këtu në komisariat ne ishim ligji, ne ishim Kushtetuta. Qytetarët grabiten në mes të ditës nga maskat. Ne kemi kërkuar të vendosen përpara ligjit xhelatët që përlyen uniformën. Kush mendon se me frikë, me terror, do të ndal një popull të luftojë për vlerat e veta, e ka gabim. Dita e madhe e pranveres së demokracisë po afron, nuk e ndalon dot Edi Rama, nuk e ndalon do krimi”, përfundoi Basha.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.014753103256226
array(1) { ["section"]=> string(101) "basha-me-megafon-nga-drejtoria-e-policise-pranvera-e-demokracise-po-afron-rama-nuk-e-ndalon-dot-36226" }