Basha në Çermë: Asnjë masë për mbylljen e çarjes së argjinaturës

Publikuar tek: politike, më 17:46 07-01-2016 Basha në Çermë: Asnjë masë për mbylljen e çarjes së argjinaturës

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka postuar disa foto në profilin e tij në Facebook, pasi ka parë nga afër situatën e rënduar në Çermë të Lushnjes.

Basha shkruan se asnjë masë nuk është marrë deri më tani për mbylljen e të çarës në argjinaturën e lumit Shkumbin

“Në Çermë ku Shkumbini ka çarë argjinaturën dhe mbi 150 familje janë përmbytur 3 orët e fundit. Dhjetëra metra kub ujë për sekondë vërshojnë përmes çarjes duke zgjeruar njollën e përmbytjes. Asnjë masë deri tani për mbylljen e çarjes”, është shprehur Basha.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098659992218018
array(1) { ["section"]=> string(69) "basha-ne-cerme-asnje-mase-per-mbylljen-e-carjes-se-argjinatures-29393" }