Basha në fasonerinë në Kombinat: Edi Rama po luan pisët për të hequr vëmendjen nga dështimi dhe kriza ekonomike

Publikuar tek: politike, më 12:05 13-07-2020 Basha në fasonerinë në Kombinat: Edi Rama po luan pisët për të hequr vëmendjen nga dështimi dhe kriza ekonomike Kreu i PD Lulizm Basha

Kreu i PD Lulizm Basha ka qenë sot në një fasoneri në zonën e Kombinatit në Tiranë, ku ka dëgjuar shqetësimin e sipërmarrësit dhe punëtorëve atje.

Basha thotë se Rama po luan lojë të pisët politike për të hequr vëmendjen nga dështimi në menaxhimin e pandemisë dhe nga kriza ekonomike, që sipas kreut të demokratëve shqiptarët po e vuajnë çdo ditë.

“Edi Rama po provon çdo lojë të pistë politike për të hequr vëmendjen nga dështimi i tmerrshëm në menaxhimin e pandemisë dhe nga kriza ekonomike, që shqiptarët po e vuajnë çdo ditë dhe që po zbraz xhepat e tyre.

Sot gjatë bisedës që zhvillova me punonjës të një fasonerie në zonën e Kombinati, folëm për planin se si të dalim nga kjo krizë e thellë dhe të shpëtojmë ekonominë dhe shëndetin e njerëzve. Ne nuk luajmë lojëra politike, ne po punojmë çdo ditë për nxjerrjen e vendit nga kriza ku e ka zhytur RAMAVIRUSI”, shkruan Basha.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010025978088379
array(1) { ["section"]=> string(117) "basha-ne-fasonerine-ne-kombinat-edi-rama-po-luan-piset-per-te-hequr-vemendjen-nga-deshtimi-dhe-kriza-ekonomike-213694" }