Basha në "FB": Vajmedeti pozon para kamerave, fajëson popullin dhe opozitën

Publikuar tek: politike, më 14:53 05-02-2015 Basha në

Reagon në “facebook” lidhur me përmbytjet, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha.

Basha i bën thirrje Kryeministrit tu japë ndihmë banorëve të zonave të përmbytura, ti lerë shfaqjet dhe të shpallë gjendjen e emergjencës.

“Po bën dy vjet në pushtet dhe nuk i ikën zakonit të vjetër të shfajësimeve për paaftësinë e tij. Zgjohu Vajmedet dhe jepu njerëzve ndihmën që meritojnë. Mjaft u talle me shqiptarët. Ky popull nuk është vetëm për të paguar taksa por edhe për të përfituar prej tyre ne rast fatkeqësish natyrore”, shkruan Basha në “facebook”.

"Vajmedeti pozon para kamerave dhe me fjalor të turpshëm fajëson popullin dhe opozitën", shkruan kryetari i PD.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0085330009460449
array(1) { ["section"]=> string(76) "basha-ne-fb-vajmedeti-pozon-para-kamerave-fajeson-popullin-dhe-opoziten-2419" }