Basha në konventën e FRPD: Ta çlirojmë sërish Shqipërinë, kupa është derdhur

Publikuar tek: politike, më 13:36 06-12-2015 Basha në konventën e FRPD: Ta çlirojmë sërish Shqipërinë, kupa është derdhur

Si një çlirim të dytë e ka cilësuar kreu i PD Lulzim Basha, largimin e qeverisë Rama-Meta.

“Kupa është derdhur. Durimi i shqiptarëve ka marrë fund. Ta çlirojmë sërish Shqipërinë! Si do ta bëjmë? Kush do ta bëjë? Qytetari, populli mund dhe do ta bëjë më 8 dhjetor pa u lodhur, Jju do ta clironi Shqipërinë, të gjithë në shesh”, tha Basha nga konventa e të rinjve demokratë në Tiranë. Sipas kreut të PD, një qeveri teknike, do ishte zgjidhja e vetme.

Fill pas Bashës, kandidatët e FRPD kanë dalë në podium për të prezantuar platformat e tyre në garën për kreun e të rinjve demokratë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010014057159424
array(1) { ["section"]=> string(80) "basha-ne-konventen-e-frpd-ta-clirojme-serish-shqiperine-kupa-eshte-derdhur-27083" }