Basha në Lezhë: Rama është kryeministri më hajdut dhe më mashtrues në historinë e Shqipërisë

Publikuar tek: politike, më 10:25 21-07-2019 Basha në Lezhë: Rama është kryeministri më hajdut dhe më mashtrues në historinë e Shqipërisë

Në takimin me demokratët e Lezhës, kreu i opozitës, Lulzim Basha identifikoi Edi Ramën si problemin më të madh për ekonominë, papunësinë dhe shkatërrimin e drejtësisë.

Basha iu referua skandalit të Gjykatës së Durrësit, e cila vërtetoi mandatin e kandidates së PS, Valbona Sako

“Kjo tregon se drejtësia është tërësisht e privatizuar nga Edi Rama. 3 vjet pas miratimit të reformës në drejtësi, drejtësia është tërësisht e kapur nga Rama. Kjo është arsyeja pse drejtësia nuk funksionon. “- u shpreh Basha.

"Edi Rama është kryeministri më hajdut, më arrogant, dhe më mashtrues më historinë e Shqipërisë. Paratë tuaja, paratë e shqiptarëve po i vjedh Edi Rama me familjen dhe miqtë e tij. Pasurohen të pushtetshmit dhe të pasurit, varfërohen njerëzit e thjeshtë dhe të pambrojtur. Nëse shqiptarët nuk kanë të hanë është sepse paratë e tyre i ka vjedhur Edi Rama. Miliarda euro janë vjedhur, abuzuar dhe shpërdoruar këto 6 vjet, të gjitha kanë përfunduar në xhepat e Ramës dhe janë shpërdoruar për tekat e Ramës në lluks dhe fasada." theksoi kryedemokrati.

Më tej kreu i opozitës është ndalur  tek koncesioni Milot Balldren.  

"Nëse shqiptarët janë pa punë, është sepse ekonominë, paratë dhe mundësitë ekonomike i kanë marrë oligarkët dhe klientët e Ramës. Nëse shqiptarët nuk kanë shpresa është sepse shpresat e tyre i ka vrarë Rama me oligarkët hajdutë, siç po bën edhe këtu në Lezhë me kusarinë Milot Balldren."

"Edi Rama është artist i mashtrimit. - theksoi Basha në takimin me demokratët e Lezhës. -"Çdo gjë që ka premtuar, cdo gjë që ka thënë, ka qenë mashtrim me qëllim për të vjedhur. Çdo projekt, program dhe politikë është mashtrim për shqiptarët në shërbim të oligarkëve."

 Lideri i opozitës theksoi rëndësinë e avancimit të objektivit të PD, që, përmes zgjedhjeve të lira e të ndershme, të shndërrohet nga shumica morale e vendit në shumicë qeverisëse.

“30 qershori, në këtë pikëpamje vetëm ka përforcuar dhe konfirmuar si të drejta shqetësimet dhe rrugëdaljet nga kriza që kemi parashtruar: një qeveri tranzitore pa Edi Ramën, çuarjen para drejtësisë të të gjithë politikanëve dhe kriminelëve, të faktuar para të gjithë botës si hajdutët e zgjedhjeve, dhe zgjedhje të parakohshme" theksoi në takimin e Lezhës kreu i opozitës Lulzim Basha.

67428536_368173603891214_784745182733008896_n.jpg

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0072109699249268
array(1) { ["section"]=> string(98) "basha-ne-lezhe-rama-eshte-kryeministri-me-hajdut-dhe-me-mashtrues-ne-historine-e-shqiperise-172846" }