Basha nga Devolli: Duhen zgjedhje të parakohshme, Rama e renditi Shqipërinë tek vendet e korruptuara

Publikuar tek: aktualitet, më 12:28 16-11-2019 Basha nga Devolli: Duhen zgjedhje të parakohshme, Rama e renditi Shqipërinë tek vendet e korruptuara

Kryedemokrati Lulzim Basha është duke zhvilluar një takim me fermerët e Devollit në kuadër të nismës ‘Rrugëtimin për Shqipërinë’.

Ai ka deklaruar se sot e gjithë Shqipëria  ka një qeveri që ka mbyllur sytë përpara halleve të shqiptarëve.

Sipas Bashës, është kryeministri Edi Rama që e ka renditur Shqipërinë në vendin e tretë më të korruptuar të botës.

Më tej lideri i opozitë ka shtuar se  zgjidhja e vetme janë zgjedhjet në një ditë parlamentare me kushtetuese ku qytetarët e Devollit mund të zgjedhin me të drejtën e votës.

‘Sot e gjithë Shqipëria  ka një qeveri që ka mbyllur sytë përpara halleve të shqiptarëve. Të gjitha aksionet tuaja i devijon dhe i bën rrush e kumbulla. Të gjithë këto faktorë e kanë renditur Shqipërinë në vendin e tretë të korruptuar të botës. Edi Rama e futi Shqipërinë në vendin e tretë më të korruptuar të botës. E shikon si heshtin mediat kanë vëtëm një detyrë t’ju mbyllin gojën ju. Nuk flasin për gjendjen e vendit, kush na solli këtu, opozita? Ju na sollët këtu? Jo vjedhja e Edi Ramës. Shikoni tenderat që nuk kanë asnjë lloj konkurence se përcaktohen përpara nga miqtë e Edi Ramës. Në qoftë se institucionet do të funksionojnë i pari që shkon përpara shqiptarëve është Edi Rama. Zgjidhja e vetme janë zgjedhjet në një ditë zgjedhjet parlamentare me kushtetuese ku qytetarët e Devollit mund të zgjedhin me të drejtën e votës’, tha ndër të tjera Basha.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « META zbulon 'sekretin': Miranda XHEMALÇE nuk pranoi betimin e Arta VORPSIT (ARSYEJA)  
Merrte ndihmë sociale nga shteti italian, 39-vjeçari shqiptar u kap me 200 mijë euro dhe marijuanë (EMRI–HISTORIA) »
Article Logic
Execution time: 0.011704921722412
array(1) { ["section"]=> string(105) "basha-nga-devolli-duhen-zgjedhje-te-parakohshme-rama-e-renditi-shqiperine-tek-vendet-e-korruptuara-186084" }