Basha pas takimit me eurodeputetët: Lidhja krim-para-pushtet mbetet e fuqishme te Rama

Publikuar tek: politike, më 18:05 08-02-2016 Basha pas takimit me eurodeputetët: Lidhja krim-para-pushtet mbetet e fuqishme te Rama

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pas takimit të zhvilluar me eurodeputetët Eduard Kukan dhe Kunt Fleckenstein, ka deklaruar për mediat se gjatë bisedës ka përsëritur edhe njëherë tjetër qëndrimin e opozitës për reformën në drejtësi.

Basha u shpreh se gjatë takimit theksoi rëndësinë e dialogut politik për këtë reformë, por sipas tij është kryeministri Edi Rama ai që nuk i është përgjigjur thirrjes së opozitës.

“Përsërita edhe njëherë qëndrimin e opozitës për reformën në drejtësi. Duhet prodhuar një reformë që lufton korruspionin por pamundëson kapjen politike. Në këtë kuadër theksova rëndësinë që merr dialogu politik, si dhe theksova faktin se kryeministri nuk i është përgjigjur kurrë thirrjes së opozitës për dialog”, tha Basha.

Kreu i opozitës solli në vëmendje kërcënimin e deputetit Eduart Ndocaj nga vëllai i ish-deputeti Arben Ndoka, duke theksuar se Rama po i përdor këtë njerëz për qëllimet e tij. Sipas Bashës, lidhja krim-para-pushtet vazhdon të mbetet e fuqishme te Rama.

“Është kërcënuar me jetë një deputet brenda radhëve të socialistëve, Rama po vazhdo t’i përdorë këta njerëz. Lidhja-krim-para-pushtet vazhdon të mbetet shumë e fuqishme te Edi Rama. Theksoi se pa vullnet politik nuk bëhet fjalë për zgjedhje të lira”, u shpreh ai.  

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0097329616546631
array(1) { ["section"]=> string(91) "basha-pas-takimit-me-eurodeputetet-lidhja-krim-para-pushtet-mbetet-e-fuqishme-te-rama-32061" }