Basha për letrën e Ramës: Kam largpamësi të thellësisë shqiptare e të cilësisë europiane

Publikuar tek: politike, më 13:40 31-03-2016 Basha për letrën e Ramës: Kam largpamësi të thellësisë shqiptare e të cilësisë europiane

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka takuar sot të tinjtë demokratë të arrestuar gjatë protestës së opozitës te Parku i Liqenit Artificial. Basha tha se të rinjtë që u liruan ditën e djeshme pasi Gjykata dha masën “detyrim paraqitje”, janë prova se shqiptarët kanë forcën për të mbetur europianë.

I pyetur për ftesën e kryeministrit Edi Rama, Basha u shpreh se nuk e ka lexuar ende por do t'i përgjigjet sot me shkrim.

“Këta janë heronjtë të cilët i dhanë fytyrë, emër dhe shpresë të gjithë Tiranës por edhe të gjithë shqiptarëve. Këta janë ligji, këta janë kushtetuta në betejë me anti-ligjin i cili vazhdon të derdhë betonin e babëzisë dhe të korrupsionit.

Këta janë prova se shqiptarët e kanë forcën për të mbetur europianë sepse kjo është e vetmja e ardhme e vendit tonë. Do të përgjigjen herët a vonë për ligjin. Një pjesë të tyre i njohim, i kam patur edhe vartës.

Nuk e kam lexuar ende letrën e Ramës, letra është publike por edhe përgjigja do jetë publike, prisni ta lexoj. Jam njeri me durim dhe largpamësi të thellësisë shqiptare dhe të cilësisë europiane.”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094218254089355
array(1) { ["section"]=> string(93) "basha-per-letren-e-rames-kam-largpamesi-te-thellesise-shqiptare-e-te-cilesise-europiane-36499" }