Basha përkujtoi 4 policët e vrarë nga Dritan Dajti, reagon Balla: Në 2009 i morët zgjedhjet me krimin, gradove 'komandantin' që tradhëtoi dëshmorët

Publikuar tek: politike, më 16:46 08-08-2020 Basha përkujtoi 4 policët e vrarë nga Dritan Dajti, reagon Balla: Në 2009 i morët zgjedhjet me krimin, gradove 'komandantin' që tradhëtoi dëshmorët Balla - Basha

Lulzim Basha sot përkujtoi 4 oficerët e vrarë në krye të detyrës nga Dritan Dajti, teksa thotë se drejtësia ende nuk është vënë në vijë.

Menjëherë ka reaguar Taulant Balla, i cili ka shpërndarë një twitt të Lulzim Bashës të para 8 ditëve, referuar Edi Ramës në lidhje me ndryshimet kushtetuese, duke e akuzuar për lidhje të ngushta me krimin.

Përmes shënimit të tij Balla nderon dëshmorët të rënë në krye të detyrës, por nuk nguron t'i kujtojë Bashës zgjedhjet e 2009, që sipas Ballës janë marrë në bashkëpunim me krimin e organizuar.

Kreu i grupit Parlamentar të PS, thotë se personi që tradhëtoi dëshmorët, 1 muaj më pas u gradua dhe promovua nga vetë Basha, asokohe ministër i Brendshëm.

tao.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094149112701416
array(1) { ["section"]=> string(149) "basha-perkujtoi-4-policet-e-vrare-nga-dritan-dajti-reagon-balla-ne-2009-i-moret-zgjedhjet-me-krimin-gradove-komandantin-qe-tradhetoi-deshmoret-216506" }