Basha poston deklaratën e gjyqarit të vrarë nga mafia: Pse është detyra jonë të largojmë politikanët…

Publikuar tek: barometri, më 08:11 10-09-2018 Basha poston deklaratën e gjyqarit të vrarë nga mafia: Pse është detyra jonë të largojmë politikanët…

Kryetari i partisë Demokratike Lulzim Basha ditën e stome ka reaguar në lidhje me politikanët e lidhur me krimin.

 

Basha ka postuar një citim të citim të gjyqtarit të vrarë nga Mafia, Paolo Borsellino për të thënë se pse është jetik vettingu që politikanët të ndahen nga krimi.

“Ekziston një keqkuptim bazë sipas të cilit politikani që shoqërohet me mafiozë, nëse nuk dënohet nga gjykata, është i ndershëm! JO! Gjykata mund të bëjë vetëm vlerësime të natyrës gjyqësore. Është detyrë e institucioneve që TË FLAKIN politikanët e afërt me Mafian, për të qenë të ndershme dhe për t’u shfaqur si të tilla” – citon Basha prokurorin italian.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.094122171401978
array(1) { ["section"]=> string(106) "basha-poston-deklaraten-e-gjyqarit-te-vrare-nga-mafia-pse-eshte-detyra-jone-te-largojme-politikanet-133781" }