Basha poston spotin e protestës dhe fton shqiptarët ti bashkohen më 16 mars

Publikuar tek: politike, më 19:54 14-03-2019 Basha poston spotin e protestës dhe fton shqiptarët ti bashkohen më 16 mars

Kryedemokrati Lulzim Basha ka postuar pak më parë një spot të shkurtër nëpërmjet të cilit ka zgjedhur të ftojë shqiptarët ti bashkohen protestës së 16 marsit në Tiranë.

Ne videon e shpërndarë nga Basha, theksi vihet te detyra e qytetarëve për të protestuar si përgjigje ndaj dhunës, vjedhjes dhe varfërisë në të cilën qeveria ka futur vendin.

'Qeveria na ka tradhtuar por ne nuk i tradhtojmë fëmijët tan, ndaj protestojmë; Qeveria na ka dhunuar e rrahur por ne jemi ende të fortë dhe me kurajë, ndaj protestojmë', thuhet ndër të tjera në spotin e protestës, të shpërndarë nga Lulzim Basha.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0240638256073
array(1) { ["section"]=> string(82) "basha-poston-spotin-e-protestes-dhe-fton-shqiptaret-ti-bashkohen-me-16-mars-156447" }