Basha pranon ftesën e Ramës por me një kusht paraprak

Publikuar tek: politike, më 19:42 31-03-2016 Basha pranon ftesën e Ramës por me një kusht paraprak

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i është përgjigjur letrës nga kryeminisrti Edi Rama po me një letër të hapur ku shprehet se opozita ka qenë gjithmonë e gatshme për dialog të nivelit të lartë, për disa nga çështjet më të rëndësishme për vendin siç janë, dekriminalizimi, krijimi i kushteve për zgjedhjet e lira dhe të ndershme e reforma në drejtësi.

Basha shprehet se ftesa e Ramës merr kuptim vetëm nëse kryeministri “jep paraprakisht provën e domosdoshme”, atë të zbatimit të menjëhershëm të vendimit të Gjykatës Kushtetuese për interpretimin e nenit 70/4 të Kushtetutës, që mesa duket i referohet mandatit të deputetit socialist Rakip Suli.

Letra e plotë:

w45yh45wh54h54h54h.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097379684448242
array(1) { ["section"]=> string(59) "basha-pranon-ftesen-e-rames-por-me-nje-kusht-paraprak-36533" }