Basha pret në zyrën e tij funksionarin e lartë maqedonas, tregon edhe temën e bisedimeve

Publikuar tek: fcb-bomb, më 20:10 17-01-2018 Basha pret në zyrën e tij funksionarin e lartë maqedonas, tregon edhe temën e bisedimeve

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka pritur ditën e sotme në zyrën e tij zëvendëskryeministrin e Maqedonisë, Bujar Osmani.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë kryedemokrati Basha në rrjetet sociale, ku ndër të tjera ka postuar edhe një foto me Osmanin.

Në postim e tij në facebook Basha thotë se miratimi i ligjit të gjuhës shqipe në Maqedonmi ëhstë një hap i madh para për shqiptarët në atë shtet.

“Kjo është meritë e punës dhe unifikimit të faktorit shqiptar dhe produkt i bashkëpunimit politik në shërbim të standarteve europiane dhe euroatlanike”,- shkruan Lulzim Basha ndër të tjera.

Më poshtë postimi plotë: 

Screenshot_12.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0087778568267822
array(1) { ["section"]=> string(94) "basha-pret-ne-zyren-e-tij-funksionarin-e-larte-maqedonas-tregon-edhe-temen-e-bisedimeve-106929" }