Basha: Protesta do jetë paqësore, nuk tërhiqemi nga kërkesa jonë

Publikuar tek: politike, më 23:11 11-03-2015 Basha: Protesta do jetë paqësore, nuk tërhiqemi nga kërkesa jonë

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka folur për mediat pas mbledhjes së grupt parlamentar të kësaj partie, për protestën që do të organizohet ditën e nesërme.

Basha u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që t’i bashkohen kësaj protestë, e cila sipas tij do të jetë madhështore, popullore, por paqësore.

Basha ka thënë se opozita është vendosur në kërkesën e saj për dorëheqjen e kreut të Kuvendit Ilir Meta, ndërsa ka theksuar se e vërteta e çështjes “Doshi” nuk do të dalë nëpërmjet hetimeve të shpejta siç kërkon kryeministri Edi Rama. Sipas kreut të PD-së, për këtë çështje do të ketë një hetim të thellë dhe të plotë. 

Lexo edhe:

Protesta e PD/ Ja rrugët ku do të bllokohet qarkullimi

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.008713960647583
array(1) { ["section"]=> string(67) "basha-protesta-do-jete-paqesore-nuk-terhiqemi-nga-kerkesa-jone-5606" }