Basha publikon listën e “oligarkëve” të qeverisë, Rama përgjigje “rrufe”: Bëmë O Babë të të ngjaj

Publikuar tek: politike, më 12:43 26-04-2016 Basha publikon listën e “oligarkëve” të qeverisë, Rama përgjigje “rrufe”: Bëmë O Babë të të ngjaj

Teksa kreu i PD Lulzim Basha publikoi listën  e 11 “oligarkëve”  që sipas tij janë favorizuar nga Edi Rama, kryeministri ka reaguar menjëherë nga rrjeti social duke i cilësuar këto si shpifje.

“Bëmë O Babë të të ngjaj! Shpif Baba e shpif Çuni,shpif e shpif e eja rrotull se po na vjen Reforma në Drejtesi, sa më shumë baltë se kushedi!” thotë Rama.

‘’88 milionë dollarë për 11 veta, u shpreh Basha nga selia e PD duke bërë publike edhe emrat që sipas tij janë: ''Alko Impex'' e Arbër Abazit, nipit të Sadri Abazit, ''Atelier 4'',  pronë e Shkrelit dhe Eftimit, Kompania e Agron Papulit, ''Eurocol'' e Sandër Carapulit, ''Eurogjici Security'', ''Fastech'', ''Intech+'', ''Ndreu Security'', ''Marketing Distribution'', ''Trimed'' dhe ''Omega Pharma''.

r.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028802156448364
array(1) { ["section"]=> string(97) "basha-publikon-listen-e-oligarkeve-te-qeverise-rama-pergjigje-rrufe-beme-o-babe-te-te-ngjaj-38735" }