Basha publikon video-thirrjen për protestën e 8 Dhjetorit, në shënjestër ministrat e PS-së

Publikuar tek: politike, më 16:31 04-12-2015 Basha publikon video-thirrjen për protestën e 8 Dhjetorit, në shënjestër ministrat e PS-së

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka publikuar në profilin e tij, videon me të cilën i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen në protestën e opozitës në datën 8 dhjetor.

Në video ku pamja është ndarë në gjysmë, në njërën anë shfaqet kryeministri, ministra dhe deputetë të qeverisë që opozita i akuzon për shifra të larta korrupsioni, ndërsa në të djathtë janë vendosur disa qytetarë shqiptarë që rrëfejnë problemet e tyre.

Protesta do të organizohet në datën 8 dhjetor në sheshin “Shkenderbeu” dhe sipas opozitës, ka për qëllim “shporrjen e kësaj qeverie hajdute”.

8 Dhjetor, ora 11.00Sheshi Skënderbej

Posted by Lulzim Basha on Friday, December 4, 2015

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0107421875
array(1) { ["section"]=> string(95) "basha-publikon-video-thirrjen-per-protesten-e-8-dhjetorit-ne-shenjester-ministrat-e-ps-se-26956" }