Basha: Qeveria ka marrë fund, oferta e re po vjen

Publikuar tek: aktualitet, më 13:52 13-03-2015 Basha: Qeveria ka marrë fund, oferta e re po vjen

Kreu i PD-së Lulzim basha në një deklaratë për mediat ka falenderuar sërish pjesëmarrësit në protestën e organizuar dje nga kjo parti kundër kreut të Kuvendit Ilir Meta.

Basha tha se protesta tregoi se kjo qeveria Rama-Meta nuk ekziston më për qytetarët, por vetëm për një grusht oligarkësh.

“Shqipëria e bashkuar në protestë i tha dje Metës, ik dhe hapir rrugë hetimeve. Shqipëria dje në protestë i kërkoi Ramës të hiqte dorë nga presioni ndaj prokurorisë. Shqipëria në protestë i bëri të ditur qeverisë Rama-Meta se kanë tradhëtuar kontratën me zgjedhësit dhe se qeveria e tyre ka marrë fund dhe nuk ekziston më për qytetarët por për një grusht oligarkësh”, tha Basha.

Kreu i opozitës është shprehur se oferta e re për qytetarët shqiptarë po vjen: “Oferta e re po vjen, ajo po faktohet çdo ditë në komunikimin me qytetarët.”

Për Bashën, protesta e djeshme i riktheu shpresën Shqipqërisë në këto orë të vëshitra, ndërsa ka falenderuar anëtarët e PD-së për organizimin e saj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përballja/ Dëshmon në Prokurori ‘’vrasësi’’ i penduar Durim Bami, bashkë me të edhe Tom Doshi
Torino/ Ekzekutohet Fadil Mema, i kishte shpëtuar një atentati në Shqipëri »
Article Logic
Execution time: 0.016339063644409
array(1) { ["section"]=> string(52) "basha-qeveria-ka-marre-fund-oferta-e-re-po-vjen-5790" }