Basha: Qeveria mos bëjë taksitin dhe llogaritarin

Publikuar tek: aktualitet, më 12:00 10-02-2015 Basha: Qeveria mos bëjë taksitin dhe llogaritarin

Kreu i Partisë Dsemokratike, Lulëzim Basha  ka shkuar në fshatin Shtyllas për të parë nga afër situatën e banorëve të përmbytur

Ai tha nga andej se, qeveria nuk duhet të bëjë taksistin dhe llogaritarin por të hapë arkat për të ndihmuar banorët e përmbytur dhe se ata që kanë ndihmuar banorët kanë qenë anëtarët e PD-së.

“Banorët nuk kanë pasur asnjë ndihmë deri tani, banorët janë trajtuar ca si të nënës , ca si të njerkës,”-citoi Basha.

Edhe kryeplaku i fshatit Shtyllas pohoi se prej 8 ditësh nuk janë vizituar nga askush. Sipas tij prej ditësh bagëtitë e tyre kanë mbetur pa ushqim.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Komisioni i Jashtëm/Bumçi -Bushatit: Partnerët janë të shokuar që refuzove OSBE
Prokuroria kërkon burgim të përjetshëm, Xhuvani: Dua 10 ditë kohë »
Article Logic
Execution time: 0.011492013931274
array(1) { ["section"]=> string(53) "basha-qeveria-mos-beje-taksitin-dhe-llogaritarin-2928" }