Basha: Rama strehon në kupolën e tij kriminelin Armando Prenga. PS-ja po shndërrohet në klan mafioz

Publikuar tek: politike, më 14:51 23-02-2016 Basha: Rama strehon në kupolën e tij kriminelin Armando Prenga. PS-ja po shndërrohet në klan mafioz

Pas mbledhjes së Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, kryetari i kësaj partie, Lulzim Basha, ka folur me tone të ashpra lidhur me rikthimin e deputetit Armando Prenga në Parlament, duke e quajtur atë kriminel që ka plagosur dhe përgjakur pjestarët e familjes Cali, por është strehuar nga Edi Rama.

Basha tha se Dekriminalizimi është prioritet në një kohë kur kriminelët, trafikantë dhe persona me rekorde kriminale po mbushin me ritme të shpejta Partinë Socialiste, duke e khyer nga një familje politike në një klan të udhëhequr nga Edi Rama.

“Kriminalizimi i shpejtë i Partisë Socialiste, kthimi me rritme të shpejta nga një familje politike në një klan nga Edi Rama, ndonëse krimi dhe vjedhja shtohen nga ana tjetër, banda e Edi Ramës është më e izoluar se kurrë. Edhe socialistët e thjeshtë e dinë se punonjnë sot për një grusht të vogël si Edi Rama, Ilir Beqaj, Koço Kokëdhima.

Të enjten të miratohet Dekriminalizimi, gërma e ligjit dhe shpirti i ligjit është dekriminalizimi. Për sa kohë që krimineli Armando Prenga që qëllon dhe plagos e përgjak do jetë këtu ky institucion nuk do funksionojë normalisht”, tha Basha.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0094192028045654
array(1) { ["section"]=> string(103) "basha-rama-strehon-ne-kupolen-e-tij-kriminelin-armando-prenga-ps-ja-po-shnderrohet-ne-klan-mafioz-33330" }