Basha refuzoi prokurorinë, Braçe: I njëjti film si me Rrugën e Kombit, Lylzimi është mbi ligjin

Publikuar tek: aktualitet, më 18:29 17-06-2019 Basha refuzoi prokurorinë, Braçe: I njëjti film si me Rrugën e Kombit, Lylzimi është mbi ligjin

Zëvendës-kryeministri Erion Braçe ka reaguar pas vendimit të Lulzim Bashës për të refuzuar thirrjet e prokurorisë për t'u paraqitur për t’u njohur zyrtarisht me akuzën për pastrim parash dhe falsifikim dokumentesh.

Braçe shprehet se ky është i njëjti film si për vjedhjen në Rrugën e Kombit.

Sipas Braçes, e gjithë kjo zallamahi, bëhet pikërisht për këtë arsye, që të mbahet në këmbë ky sistem pabarazie në drejtësi.

Statusi i plotë:

I njejti film, e njejta histori;

NUK DUA TE HETOHEM!

NUK DUA TE GJYKOHEM!

Personazhi:

LYLZIM BASHA!

Me tregoni faktet pastaj vi-thote.

Kjo eshte

DREJTESIA E PABARABARTE!

Ku dhe per ke tjeter ndodh kjo?

Imagjinoni nje te dyshuar,

hetuar si KEQBERES qe thote:

Nuk dua te vij ne Prokurori,

me jepni faktet njehere, pastaj flasim!

Nje tjeter,

te ndryshem nga Lylzim Basha,

nuk ndodh,

per kerkend!

Ka nje arsye:

NUK MBESHTET NE LIGJ!

Por Lylzim Basha eshte mbi ligjin!

Keshtu ka qene;

Edhe kur u hetua per vjedhjen ne Durres-Kukes, te njejten gje beri,

nuk mi dhate faktet ne kohe dhe i la ne dere, tek pragu per te mos i marre!

Ketu u mbeshtet dhe,

nje peseshe gjykatesish te larguar nga Vettingu nuk e gjykoi kurre!

KJO ESHTE PABARAZIA QE

GELON NE KETE VEND!

KJO ESHTE PABARAZIA QE

KA PRODHUAR KETE KASTE TE PAPREKSHMISH NE POLITIKE!

KJO ESHTE PABARAZIA QE

KERKON TE MBIJETOJE,

TE REZISTOJE BASHKE ME SISTEMIN E PANDESHKUESHMERISE NE KETE VEND!

Per kete po behet e gjitha kjo zallamahi;

PER TE MBAJTUR NE KEMBE PABARAZINE!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023380994796753
array(1) { ["section"]=> string(99) "basha-refuzoi-prokurorine-brace-i-njejti-film-si-me-rrugen-e-kombit-lylzimi-eshte-mbi-ligjin-168594" }