Basha:Solidariteti është një vlerë që te shqiptari nuk shuhet kurrë

Publikuar tek: politike, më 10:56 06-02-2015 Basha:Solidariteti është një vlerë që te shqiptari nuk shuhet kurrë

Situata prej motit të keq, si֛ç pohoi dhe dje kryeministri nga Vlora, vazhdon të jetë shqetësuese. Për këtë, ka shkruajtur edhe kreu i PD, Lulzim Basha në faqen e tij në "facebook". Basha, ka ftuar të gjithë simpatizantët që të japin kontributin e tyre për banorët e përmbytur

 “Solidariteti është një vlerë që tek shqiptari nuk shuhet kurrë,"-shkruan Basha.

“I ftojmë të solidarizohen mbështetësit dhe simpatizantet tanë, të gjithë ata që kanë mundësi të japin ndihmën e tyre sado modeste. Falenderoj anëtaret e Grupit Parlamentar Demokrat, Forumin Rinor të Partise Demokratike, Lidhjen Demokratike tëGruas për ndihmat për banorët e përmbytur. Të jemi pranë tyre në këto ditë të veshtira, t’u tregojme se nuk do t’i lemë vetëm e të braktisur,”-ka përmbyllur postimin e tij Basha.

PD e Vlorës disa ditë më parë  shpërndau edhe ndihma ushqimore për banorët e qytetit të Vlorës, të cilat sipas kryeministrit ishin thjesht pjesë e show-t mediatik të PD.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011240005493164
array(1) { ["section"]=> string(72) "basha-solidariteti-eshte-nje-vlere-qe-te-shqiptari-nuk-shuhet-kurre-2490" }