Basha sulmon Donika Prelën: Grisi fletarrestin për Vangjush Dakon

Publikuar tek: barometri, më 08:21 24-10-2018 Basha sulmon Donika Prelën: Grisi fletarrestin për Vangjush Dakon

Kryedemokrati Lulzim Basha ka sulmuar nëpërmjet një postimi Prokuroren e Krimeve të Rënda Donika Prela, duke e akuzuar se ka grisur fletarrestin për Vangjush Dakon.

 

Kamikazja e Ramës, siç e ka quajtur ai po bën gjithçka që të prishë hetimin që implikon Kryebashkiakun e Durrësit Vangjush Dako në shitblerjen e votave, ku janë përfshirë bandat e Durrësit dhe të Shijakut.

“Kreu i celulës kriminale te Krimet e Rënda Donika Prela është autorja e grisjes së fletarrestit për Vangjush Dakon. Kamikazja e Edi Ramës po bën gjithçka të prishë hetimin për krimin elektoral të shitblerjes së votave mes Dakos dhe bandave të Durrësit dhe Shijakut”, ka shkruar Lulzim Basha.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031552076339722
array(1) { ["section"]=> string(71) "basha-sulmon-donika-prelen-grisi-fletarrestin-per-vangjush-dakon-138888" }