Basha takim me nënat që kanë fëmijët në emigracion, kreu i PD: Prioritet, rikthimi i të rinjëve në Shqipëri

Publikuar tek: politike, më 10:53 30-11-2020 Basha takim me nënat që kanë fëmijët në emigracion, kreu i PD: Prioritet, rikthimi i të rinjëve në Shqipëri

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ditën e sotme ka zhvilluar një takim me nënat që kanë fëmijët në emigracion.

Ato janë shprehur se fëmijët e tyre për shkak të pamundësisë ekonomike dhe papunësisë në vend janë detyruar të largohen në vendet e tjera të botës.

Basha në fjalën e tij është shprehur se prioritet i tij është rikthimi i të rinjëve në Shqipëri.

Ai tha se do të hapin vënde pune dhe do të kthejnë shpresën në vend, kështu që fëmijët të kthehen pranë familjeve të tyre.

“Përjetoj dhe unë dhimjen dhe unë jam prind. Nuk e kam provuar të rri 6 vjet pa parë fëmijën. Mungesa e shpresës, kjo është arsye pse kemi vendosur kthimin e shpresës me priotitet apsolut vendet e punës. Detyra është që të bëjë sa më të lehtë rikthimin e tyre. Ky është një prioritete sa i përket rinisë. Kjo duhet, ju garaton që do bëj çdo gjë që mos ju zhgënjej dhe të përmbush pritshmëritë tuaja. Do e fusim Shqipërinë në një rrugë të shpresës dhe zhvillimit. Një vend që duhet të presë me krahëhapur të rinjtë që të kthehen në familjet e tyre,” tha Basha ndër të tjera.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Akuzat e PD, Bushati përgënjeshtron Zhupën: Asnjë aplikues, jashtë Programit të Rindërtimit
»
Article Logic
Execution time: 0.0097959041595459
array(1) { ["section"]=> string(111) "basha-takim-me-nenat-qe-kane-femijet-ne-emigracion-kreu-i-pd-prioritet-rikthimi-i-te-rinjeve-ne-shqiperi-229615" }