Basha takon Elhaidën para konkurimit në Eurovision

Publikuar tek: aktualitet, më 14:40 13-04-2015 Basha takon Elhaidën para konkurimit në Eurovision Lulzim Basha në takimin me Elhaida Danin

Kryetari i Bashkisë Lulzim Basha ka ftuar Elhaida Danin në prag të festivalit Eurovision 2015 për t’i uruar suksese. Bashkë me Elhaidën ishte i ftuar edhe drejtori i përgjithshëm i RTSH-së, Martin Leka.

Basha ka shprehur vlerësimin më të lartë për talentin e Elhaidës dhe për këngën e saj që do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision. Kryebashkiaku i Tiranës theksoi se shqiptarët brenda dhe jashtë kufijve do të mbështesin fuqimisht këngëtaren shqiptare në Eurovizion dhe shprehu bindjen se performanca e saj do të vlerësohet dhe do të bëjë krenar çdo shqiptar.

Ai e ka quajtur një tjetër sfidë për Elhaidën përfaqësimin e Shqipërisë në festivalin Eurovision, pas suksesit që pati në “The Voice of Italy”.

Elhaida Dani do të performojë në gjysmëfinalen e parë në Vjenë më datë 19 maj.

Kryebashkiaku Lulzim Basha, këngëtarja Elhaida Dani dhe drejtori i RTSH Martin Leka

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nikolla shkarkon rektorin e Universitetit të Durrësit, pritet firma e Nishanit
Policia arreston 4 persona, një prej tyre kërkohej për “vrasje në tentativë” »
Article Logic
Execution time: 0.012815952301025
array(1) { ["section"]=> string(55) "basha-takon-elhaiden-para-konkurimit-ne-eurovision-8581" }