Basha takon krerët e OSBE në Vjenë dhe bën thirrje për qeveri tranzitore pa Edi Ramën

Publikuar tek: politike, më 16:55 18-07-2019 Basha takon krerët e OSBE në Vjenë dhe bën thirrje për qeveri tranzitore pa Edi Ramën Lulzim Basha, PD

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar sot në Vjenë një takim me përfaqësues të lartë të OSBE në Vjenë.

Të pranishëm në takim kanë qenë edhe aleatët Monika Kryemadhi, Agron Duka dhe Fatmir Mediu.

Pak minuta më parë, Basha ka postuar një mesazh në Tëitter, ku rikthehet te qëndrimi i tij i mëparshëm për qeveri tranzitore pa kryeministër Edi Ramën.

“Në Vienë me përfaqësuesit e lartë të OSBE ndamë shqetësimin për krizën dhe qëndrimin e pandryshuar të Opozitës së Bashkuar: zgjedhje të lira e të ndershme me një qeveri tranzitore pa Edi Ramën, që garanton lirinë e votës dhe ndëshkimin nga drejtësia të hajdutëve të zgjedhjeve”, shkruan Basha në Twitter.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025866985321045
array(1) { ["section"]=> string(92) "basha-takon-kreret-e-osbe-ne-vjene-dhe-ben-thirrje-per-qeveri-tranzitore-pa-edi-ramen-172614" }