Basha tërheq nga gara kandidatin e Këlcyrës Gentian Muhametin, fshehu rekordet kriminale

Publikuar tek: politike, më 08:24 01-06-2015 Basha tërheq nga gara kandidatin e Këlcyrës Gentian Muhametin, fshehu rekordet kriminale Lulzim Basha me Gentian Muhametin

Lulzim Basha ka tërhequr nga gara kandidatin për Bashkinë e Këlcyrës Gentian Muhametin.

Shkak i dorëzimit të një kërkese të tillë në KQZ është bërë fshehja e rekordeve kriminale të Muhametit. Burime brenda PD-së thonë se më e rëndësishme se llogaritjet elektorale është pastërtia e figurës së kandidatit. Sipas gazetës ‘’Panorama’’, kandidati i ri që mund të mbështesë PD-ja është Bujar Fezga, i cili është regjistruar si kandidat i Pavarur.

Muhameti thotë se nuk ka dijeni për një kërkesë të tillë dhe se po vazhdon fushatën. Në profilin e tij në ‘’Facebook’’ vetëm 3 ditë më parë ai ka postuar foto nga takimi me Bashën në Këlcyrë. Po kështu Muhameti ka gati edhe posterin elektoral me siglën e PD-së.

gentianmuhameti

Posteri elektoral i Gentian Muhametit

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpëtim Gjika-Ramës: S'më përbalt dot, s'dua mëshirën tënde
Politikanët shqiptarë, 100 mijë euro në ditë për fushatën »
Article Logic
Execution time: 0.0089371204376221
array(1) { ["section"]=> string(93) "basha-terheq-nga-gara-kandidatin-e-kelcyres-gentian-muhametin-fshehu-rekordet-kriminale-12367" }