Basha tregon strategjinë për aksionin opozitar: Do vazhdojmë qendresën për ndryshimin e vendit, do ketë protesta

Publikuar tek: politike, më 20:51 16-07-2019 Basha tregon strategjinë për aksionin opozitar: Do vazhdojmë qendresën për ndryshimin e vendit, do ketë protesta Kreu i PD Lulzim Basha nga Berati

Kryedemokrati Lulzim Basha ka treguar nga Berati strategjinë e opozitës për të vazhduar aksionin opozitar. 

'Ne do të vzhdojmë me një ndërthurje të qendresës opozitare. Me protesta, denoncime dhe shpalosjen e planit tonë për ndryshimin e vendit. Për ndryshimin ekonomik', tha Basha foli dhe për pjesëmarrjen e ulët në zgjdhjet e 30 qershorit.

'Pjesëmarrja ishte shumë e ulët. Unë dhe PD e konsiderojmë këtë refuzim të regjimit të Ramës si një përgjegjësi të madhe për ti dhënë beratasve dhe gjithë shqiptarëve rrugën e ndryshimit dhe rrugën e transformimit për liri ekonomike dhe për të jetuar me punën e ndershme', tha kreu i PD.

Më tej, Basha u premtoi bertatasve se kur PD të vijë në pushtet do të hapë Univrstitetin e Beratit.

'Nuk ka gjë më kriminale se të shikosh dritat e fikura të universitetit të Beratit. U jap fjalën se dritat e universitetit do të ndizen me patjetër.'

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029304027557373
array(1) { ["section"]=> string(117) "basha-tregon-strategjine-per-aksionin-opozitar-do-vazhdojme-qendresen-per-ndryshimin-e-vendit-do-kete-protesta-172422" }