Basha uron besimtarët katolikë për festën e Pashkëve

Publikuar tek: aktualitet, më 09:27 05-04-2015 Basha uron besimtarët katolikë për festën e Pashkëve

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka uruar sot besimtarët katolikë dhe ungjillorë më rastin e festës së Pashkëve.

Faqja zyrtare e Lulzim Bashës ka marrë sot ngjyra, në këtë ditë të vrenjtur, tek sa ai ka postuar një fotografi urimi të disa vezëve, simbol i festës së Pashkëve, të ngjyrosura në lëndinë pranë një luleje. Mesazhi i Bashës për festën e Pashkëve është “Të dashur vëllezër dhe motra katolikë dhe ungjillorë, ju uroj nga zemra Gëzuar Pashkët”.

Fotografia e postuar nga Basha në Facebook

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pashkët, Presidenti Nishani uron besimtarët katolikë
Dalin fotot e grupit shqiptar të trafikut të kokainës në Itali »
Article Logic
Execution time: 0.011629104614258
array(1) { ["section"]=> string(57) "basha-uron-besimtaret-katolike-per-festen-e-pashkeve-7852" }