Basha uron Pashkët, shfaqet si rrallë herë më TË SHOQEN (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:28 08-04-2018 Basha uron Pashkët, shfaqet si rrallë herë më TË SHOQEN (FOTO) Kreu i PD, Lulzim Basha së bashku me të shoqen Aurela

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vizituar ditën e sotme Katedralen ‘Ngjallja e Krishtit’ në Tiranë nga ku ka uruar të gjithë besimtarët orthodoksë për festën e Pashkëve.

Si rrallë herë ai është shfaqur në këtë ditë të shenjtë me të shoqen e tij, Aurela e cila e veshur e gjitha me të zeza, i ka dhënë një pamje më të hareshme çiftit Basha.

Basha ka uruar të gjithë besimtarët për Pashkë sa më të mbara, teksa është pritur nga kryepeshkopi Anastas Janullatos.

“Kam kënaqësinë e madhe nga Katedralia “Ngjallja e Krishtit” t’ju uroj të gjithë besimtarëve ortodoksë në këtë ditë të shenjtë; për shumë vjet Gëzuar Pashkët. E ardhmja lind përmes sakrificës, e mira vjen përmes dhimbjes ndaj ju uroj të gjithë shqiptarëve dhe besimtarëve të Zotit që kjo ditë të shënojë ringritjen drejt të mirës, bashkimin për fitoren, e së drejtës mbi të keqen, e dritës mbi errësirën. Për shumë vjet gëzuar”, ka thënë kryedemokrati.

30411756_10212537017322455_943176939915444224_o_copy.jpg30442540_10212537016722440_1826846403570171904_o_copy.jpg30261215_10212537017122450_7244516982513467392_o_copy.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Të shtëna me armë dje në qytetin e Lezhës, policia jep DETAJE
Lame ndjek 'shembullin' e Ramës, i kthehet keq komentuesit: Medito, mos fol kot »
Article Logic
Execution time: 0.011343955993652
array(1) { ["section"]=> string(66) "basha-uron-pashket-shfaqet-si-rralle-here-me-te-shoqen-foto-116140" }