Basha viziton familjen e 23-vjeçares kuksiane që u shtyp nga treni në Gjermani:Tragjedi kombëtare, shkaktarët heshtin

Publikuar tek: politike, më 12:24 23-08-2015 Basha viziton familjen e 23-vjeçares kuksiane që u shtyp nga treni në Gjermani:Tragjedi kombëtare, shkaktarët heshtin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vizitoi në Kukës banesën e vajzës 23-vjeçare që humbi jetën në Gjermani.

Basha ngushëlloi familjarët e Elanda Hazirajt teksa shtoi se kjo është një “dramë dhe tragjedi kombëtare, për të cilën shkaktarët e saj heshtin.

Duhet të mbështesim të gjitha familjet e prekura nga emigracioni. Apeli im është që të merren masa për zgjidhjen e këtij problemi”, tha Basha

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093932151794434
array(1) { ["section"]=> string(122) "basha-viziton-familjen-e-23-vjecares-kuksiane-qe-u-shtyp-nga-treni-ne-gjermani-tragjedi-kombetare-shkaktaret-heshtin-18979" }