Basha zgjohet me fjalët e ish-presidentit të SHBA-së: Lirinë nuk ia lamë në gjak fëmijëve tanë, duhet luftuar, mbrojtur dhe...

Publikuar tek: politike, më 08:12 12-07-2020 Basha zgjohet me fjalët e ish-presidentit të SHBA-së: Lirinë nuk ia lamë në gjak fëmijëve tanë, duhet luftuar, mbrojtur dhe... Fotoarkivë

Lulzim Basha e ka nisur këtë të dielë me shprehjen e ish-presidentit të SHBA-së Ronald Regan.

Kreu demokrat ka publikuar në tëitter një foto të Reganit me një thënie të tijën si diçiturë, mesazhi i të cilës është se liria e çdo vendi apo çdo individi nuk trashëgohet, por fitohet.

 

"Liria nuk është kurrë më shumë se një brez larg zhdukjes. Ne nuk ua kaluam atë fëmijëve tanë përmes gjakut. Duhet luftuar dhe mbrojtur ".

Regan ka qenë presidenti i 4-të i Amerikës, dhe ka shërbyer si i tillë në vitet 1981-1989.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0086898803710938
array(1) { ["section"]=> string(127) "basha-zgjohet-me-fjalet-e-ish-presidentit-te-shba-se-lirine-nuk-ia-lame-ne-gjak-femijeve-tane-duhet-luftuar-mbrojtur-dhe-213594" }