“Bashkëpunëtor në grabitjen e tokës”, Basha shpërthen në kërcënime për arkitektin danez

Publikuar tek: barometri, më 08:06 07-07-2018 “Bashkëpunëtor në grabitjen e tokës”, Basha shpërthen në kërcënime për arkitektin danez

Kryedemokrati Lulzim Basha ka shpërthyer ditën e sotme në akuza dhe kërcënime në adresë të arkitektit danez të Teatrit Kombëtar, Bjarke Ingels.

 

Basha ka shkruar se Ingels është tashmë një bashkëpunëtor në grabitjen e tokës nga narkomafia, teksa e ka paralajmëruar atë se do të trajtohet si non-grata nga artistët dhe qytetarët e Tiranës.

“Bjarke Ingels është një bashkëpunëtor në grabitjen e tokës nga narkomafia e udhëhequr nga kryeministri Edi Rama, ndaj paralajmërohet: do të trajtohesh si non-grata nga komuniteti i artistëve dhe populli i Tiranës”, ka shkruar kreu i PD-së.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026467084884644
array(1) { ["section"]=> string(91) "bashkepunetor-ne-grabitjen-e-tokes-basha-shperthen-ne-kercenime-per-arkitektin-danez-127051" }