Bashkëshorti në Hagë i akuzuar për “krime lufte”, gruaja e Rexhep Selimit kandidate për deputete me Vetëvendosjen

Publikuar tek: rajon, më 23:05 16-01-2021 Bashkëshorti në Hagë i akuzuar për “krime lufte”, gruaja e Rexhep Selimit kandidate për deputete me Vetëvendosjen Rexhep dhe Shqipe Selimi

Shqipe Selimi, gruaja e ish-kryetarit të Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Rexhep Selimit, do të jetë kandidate për deputete në radhët e VV.

Emri i saj është në listën me 110 deputetë që ka publikuar Vetëvendosje për zgjedhjet e 14 shkurtit, ndërkohë që ajo është në renditje me numrin 10.

Bashkëshorti i saj Rexhep Selimi ndodhet në Hagë, aty ku po gjykohet së bashku me ish-presidentin Hashim Thaçi dhe disa ish-luftëtarë të UÇK-së për krime lufte.

Mesa duket, Shqipe Selimi ka zenë vendin e bashkëshortit të saj në parti, ndërsa lista e Vetëvendosjes ka patur shumë surpriza.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Surpriza në listën e LDK, mungon Isa Mustafa, ja ku renditet Avdullah Hoti dhe Behgjet Pacolli
E thotë profesori i njohur: Në Maqedoninë e Veriut ka më shumë shqiptarë sesa paraqet shteti në statistikat zyrtare »
Article Logic
Execution time: 0.01126503944397
array(1) { ["section"]=> string(117) "bashkeshorti-ne-hage-i-akuzuar-per-krime-lufte-gruaja-e-rexhep-selimit-kandidate-per-deputete-me-vetevendosjen-235284" }